«Чернігівщина відчула підтримку Франції майже відразу після звільнення області. Уже в червні минулого року область відвідала делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном де Понсеном. Згодом укладено Меморандум з регіоном Іль-де-Франс, налагоджено побратимські відносини між нашими містами та навіть громадами, реалізовано низку проєктів: від необхідної техніки, обладнання, матеріалів до готових конструкцій мостів. І це неоціненна підтримка», - зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час зустрічі з представниками французької державної агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Агенція тісно співпрацює з державними установами Франції, а також з Європейським Союзом, щоб задовольнити потреби країн-партнерів, які бажають покращити державну політику, спрямовану на вирішення викликів. Для цього агентство координує та реалізує проєкти національного та регіонального масштабу за основними напрямками громадської діяльності. Expertise France реалізує понад 380 проєктів у 145 країнах.
«Ми маємо досвід у проведені різного роду експертиз, що є стартом для будь-яких проєктів. Окрім того, є досвід грантової підтримки бізнесу, що актуально для прикордонної Чернігівщини», - зауважила директор програми «mAIDan Ukraine» Аліса Розанова.
Також представники делегації висловили зацікавленість побудови довготривалої співпраці з окремими громадами області.
«І з цим допоможе Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Саме цей офіс сьогодні є одним з організаторів нашої зустрічі. Ця інституція має допомогти донорам допомагати області: координувати за потребами у громади», - акцентував В’ячеслав Чаус.
Принагідно французькі партнери оглянули обласний молодіжний центр та Чернігівську центральну районну лікарню. Обидві будівлі постраждали під час бойових дій на території області у 2022 році.
Головною метою відновлення будівлі молодіжного центру є створення хабу соціального партнерства для молоді з коворкінгом, виставковою і тренінговою залами та кінозалою.
Щодо районної лікарні – вкрай необхідно відновити поліклінічне відділення. Оскільки наразі лікарі змушені надавати всю необхідну допомогу населенню в будівлі стаціонару лікарні.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- З нагоди Дня захисників і захисниць України Президент Володимир Зеленський вручив високі державні нагороди українським військовослужбовцям, почесні найменування, відзнаки та бойові прапори військовим з'єднанням, а також узяв участь у складанні присяги ліцеїстами – вихованцями військових ліцеїв.
- У День Захисників та Захисниць в Україні о 9 годині ранку відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.
- У 2023 році Україна вперше відзначає День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
- Аграріями Чернігівщини станом на 28 вересня обмолочено 63,6 тис. га соняшнику – 26 % до прогнозованих обсягів (намолочено 147,55 тис. тонн) та 24,8 тис. га сої, а це – 30% до прогнозу (намолочено 49,85 тис. тонн).
- З нагоди Дня захисників та захисниць України, який цього року відзначаємо 1 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, у селі Лукашівка Іванівської громади відкрили меморіальний комплекс захисників України, які загинули тут у березні 2022 року.
- Новий поштовий блок продовжує випуск 2022 року «Зброя Перемоги» та включає зображення найкращих зразків техніки, наданої іноземними партнерами – бойових танків Challenger 2 (Велика Британія) та Leopard 2 (Німеччина), зенітно-ракетного комплексу Patriot (США), самохідної артилерійської установки CAESAR (Франція), а також бойової машини піхоти M2 Bradley (США).
- У селі Іванівка Чернігівського району Агентство відновлення розпочало відбудовувати приміщення їдальні місцевого ліцею.
- Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
- Напередодні професійного свята кращим освітянам Чернігівщини вручили обласні премії імені Софії Русової та Георгія Вороного. Нагородження лауреатів відбулось в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.
- На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких одиниць, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі).
- Такий меседж в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» сьогодні озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА Людмила Ключник, директорка обласного центру зайнятості.
- Першим рішенням сьогоднішньої п’ятнадцятої сесії облради депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя поточного року.
- «Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області.
- У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.
- Вже понад півтора року повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу.









































