Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області
Напрямки діяльності Головного територіального управління юстиції

Перелік суб’єктів державної реєстрації, що здійснюють державну реєстрацію нерухомості та бізнесу в Чернігівській області

Перелік суб’єктів державної реєстрації, які забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперовій формі

Реєстрація громадських формувань зі статусом юридичної особи через фронт-офіси

Євроінтеграція

Нормативно-правові акти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області

Проекти рішень Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, що підлягають обговоренню

Доступ до публічної інформації

Звернення громадян

Фінансові ресурси

Запобігання і протидія проявам корупції

Представник уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини

Державні закупівлі

Регуляторна діяльність

Фотогалерея

Безоплатна правова допомога

Плани роботи та аналітична звітність

Роз’яснення, юридичні консультації

Методичні рекомендації

Кадрова робота та державна служба

Пошукова система Єдиний реєстр громадських формувань

Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів

Єдиний реєстр нотаріусів

Архів

Декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру керівництва Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області

Газета Юстиція Чернігівщини

Відкриті дані

Перелік нормативно-правових актів, зареєстрованих Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області

Головне територіальне управління юстиції оголошує конкурс на заміщення вакантних посад

Вакансія Шлюб за добу Запрошуємо до роботи на посаді державного нотаріуса
Графік
Графік

Назад


Виїзд з дитиною за кордон: все, що варто знати батькам

При перетині українського кордону батьки мають наперед знати умови виїзду разом з дитиною та мати всі необхідні документи. Про це сьогодні під час пресбрифінгу в Чернігівській облдержадміністрації наголосили представники Головного територіального управління юстиції, Чернігівського прикордонного загону та Служби у справах дітей.

Нові спрощені правила діють майже рік з 28 серпня 2018 року і стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою.

«Часто той з батьків, хто не сплачує аліменти, ще й шантажує другого з батьків, який виховує дитину, і вимагає гроші за надання дозволу на виїзд», - акцентував увагу очільник Чернігівської юстиції Олег Трейтяк. Тож пакет законів #ЧужихДітейНеБуває дозволяє тому з батьків, з ким проживає дитина, самостійно розв'язувати питання виїзду дитини за кордон до 1 місяця з метою лікування, навчання чи участі в змаганнях.

Олег Трейтяк також наголосив, що в такому випадку одному з батьків необхідно пред’явити прикордонникам довідку  про  наявність  заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці.  А якщо дитина з інвалідністю або хворіє  на  визначені Сімейним кодексом України захворювання, то додається довідка  про  наявність  заборгованості  понад три місяці та документ про хворобу від лікарсько-консультативної комісії.

«Довідку про заборгованість по аліментах видають органи державної виконавчої служби або приватні виконавці, де на примусовому виконанні перебуває рішення суду про стягнення аліментів, - сказав він, - і дійсна така довідка протягом одного місяця».

Що стосується загального правила виїзду з України громадян, які не досягли 16-річного віку, то перетин кордону здійснюється за  нотаріально  посвідченою  згодою  одного або обох з батьків. Нотаріусу необхідно повідомити:

  • офіційну назву держави прямування (наприклад, не Німеччина чи Єгипет, а Федеративна Республіка Німеччина або Арабська Республіка Єгипет);
  • часовий проміжок перебування дитини у відповідній державі (із зазначенням конкретної дати в’їзду та виїзду, наприклад, -   з 29 квітня 2019 року по 09 травня 2019 року).

Необхідною є нотаріальна згода і на в’їзд на тимчасово окуповану територію України - Автономну Республіку Крим, м. Севастополь, на неконтрольовану територію Луганської та Донецької областей та їх виїзд з цих територій.

Про деякі випадки, коли подорожі завершуються у пункті пропуску, ще не почавшись, зазначив представник Чернігівського прикордонного загону Олександр Семенюк. Тож, обов’язково дорослим варто продумувати і сам маршрут з урахуванням країн транзиту і знати про проїзні документи для дитини, що можуть різнитися в залежності від країни.

Про отримання висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця поінформувала заступник начальника Служби у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації Юлія Олифіренко. Той з батьків, з ким проживає дитина, звертається до служби, і після необхідних співбесід отримує такий висновок. Строк дії, на відміну від довідки про заборгованість по аліментах, - 1 рік.

     

Начальник управління

Трейтяк
Олег Миколайович

Органи та установи юстиції

Новини

Міністерство юстиції консультує

Зміни до статуту